top of page
  • Yazarın fotoğrafıMEDİHA ÇAĞLI

KONSEPT ÖNEMLİDİR

Kışın bitmesiyle, ilkbahar ve yaz aylarında bahçelerimize rutin bakım ve onarım işlerimizi yaparken aynı zamanda ilave bitkiler dikmek, bitki çeşitliliğini arttırmak, bahçemizde farklılıklar yaratmak isteriz. Özellikle mevsimi gelen çiçekli bitkilerden dikme hevesi oluşur kullanıcılarda.Yeni ürünler, yeni objeler görmek keyiflidir mekanda. Evimizde mobilya değişimi yaparak ya da yeni bir ayakkabı alarak kendimizi tazelenmiş hissettiğimiz gibi bahçemizde yapacağımızı değişiklikler de bizi tazelenmiş hissettirecektir.


İçimizde umut ışığı yakan bu tazelenme isteğinin, insani bir ihtiyaç olduğunu kabul ederek bahçelerimizde yapacağımız ilaveler ve revizyonlarla tatmin olabilmesi oldukça olumlu bir durum olsa da bazen bahçemizin mevcut konseptine uymayan uygulamalar yapıldığını görmekteyiz.


Konsept önemlidir, konsept ruhtur, konsept tanımdır… konseptin olmadığı bir oluşum sizi kaybolmuş hissettirir… Anlamsızdır ve güvensizliktir.


Bahçeniz bir İngiliz bahçesi konseptiyle inşa edilmiş olabilir, fakat biz bu bahçede oryantal kültürün çıktısı olan bir materyal görmek istemeyiz…


Bahçeniz, tropikal bitkilerle yaz ve tatili anımsatan bir manzarayı, çerçevesinde barındırıyor olabilir, biz o bahçede mavi ladin görmek istemeyiz…


Bahçeniz huzur ortamınızdır, eğlencenizdir, duygu yaşayacağınız mekanlarınızdır. Duygu karmaşası, tedirginlik yaşamamak için ve avam bir görüntü elde etmemek için bahçelerinizin konseptine uygun revizyonlardan vazgeçmeyelim :)))

Sevgiler…

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page