top of page
  • Yazarın fotoğrafıMEDİHA ÇAĞLI

DİNLENME ALANLARININ OLMAZSA OLMAZI: BAHÇE MOBİLYALARI

Bahçeler ve balkonlar en keyif aldığımız mekanlardır. Özellikle dinlenme alanlarında, yaz-kış, gece-gündüz vakit geçirebildiğimiz bahçeler adeta vazgeçilmezimizdir. Bahçelerimizde yer alan dinlenme alanı olarak ayrılmış mekanların kullanışlı ve konforlu olmasını isteriz. Bunu sağlamanın da en önemli adımlarından bir tanesi bahçe mobilyası seçimleridir. Bu seçimlerin konfor odaklı, ergonomik ve şık olması bahçemizin dinlenme alanlarında geçireceğiniz vaktin kalitesini arttıracaktır.Dinlenme Alanlarında Kullanabilecek Bahçe Mobilyaları


Bahçe oturma grupları; bahçelerde, geniş dinlenme alanlarında tercih ettiğimiz bahçe mobilyalarıdır. Adeta evin salonunda hissettiren bahçe oturma grupları ile localar oluşturabilir, şömine ile zenginleştirebiliriz.

Bahçe oturma gruplarının sığmayacağı küçük bahçelerde ise armutlar, dış mekan koltukları, tabureler de tercih edilmektedir.


Bahçe sandalyeleri dar alanlarda ve balkonlarda tercih edilen oturma birimleridir. Bu sandalyelere ve oturma birimlerine bahçe minderleri eşlik ederek rahat bir oturma imkanı sağladığı için trendlerde sıklıkla yer alır.


Çoğunlukla yaz aylarında tercih edilen hamaklar ise hem eğlenceli hem de sakin vakit geçirmemize olanak sağlar.


Yemek masası takımları; dış mekanda yemek odası mantığı ile dekore edilmiş alanlarda bu takımları tercih ederek bahçenizde aile yemeklerinizi yiyebileceğiniz keyifli bir mekan yaratabilirsiniz.


Dinlenme alanlarınızın hava koşullarından etkilenmeden kullanılabilirliğinin arttırılması için sıklıkla pergola, kamelya, tente gibi yapı elemanları da kullanılmaktadır. Yarı açık mekanlar dilenirse cepheleri cam ile kapatılarak kış bahçesine çevirmek de mümkündür.

İster oturma grubu alın ister bir bahçe taburesi; bahçe konseptine uygun, renk ve tarzı ilişkili olmasına özen gösterilmelidir.


Bahçelerde hiçbir materyal oraya ait değilmiş gibi durmamasına, tasarım bütünlüğünün sağlanmasına estetik açıdan önem vermenizi tavsiye ederim.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page